22 Kasım 2008 Cumartesi

ŞİLE BAL SAĞIMI VE PINARHİSAR'A GİDİŞ


Resmin başında Yalovalı arıcılar var.Trakya'da arılarına yer baktılar dönüştede görüşüp tanıştık.Bir altresim Tokat'tan Cengiz Ahın ziyaretimize gelmişti.Bu dosyada 300 üzeri resim çekmiştim tek bir şarjla ve 15 günde sürmüştü bu işler.Şile kestane bal sağımı,Zafer abi sağımın son günü yardıma geldi.Şileli arıcılar Trakyaya hareketten önce arılarımızı yüklediler ,son gün İstanbuldan Arsı Sait ve Asım Kadıoğlu anaarı için gelmişlerdi.Daha sonra Pınar hisar,tam çökmüş bir halde arıları indirdikten sonra tarlada sızıp kalmışım.Öğleye doğru Aliosman abi börekgetirmişti,akşama doğru Şenol geldi.

2 yorum:

acemiarıcı dedi ki...

Ali Abi bu bloğunu görünce aklıma geldi. Arıcılık hastalık deniliyor ya. Abi bence bu sizin için doğru değil. Yenge duymasın siz arıcılığa ve paylaşıma aşıksınız. İyiki varsın Ali Abi, Rabbim her iki alemde de yüzünü güldürsün. Selametle

ALİ TÜRK dedi ki...

Abi her şeyin tutkusu vardır.Avcılık bir hastalıktır,balık ayrı,kumar ayrı,spor ayrı,atyarışı ayrı,hatta bir ara baktım adam televizyona bakarken sandalyeyi at gibi sürüyordu.Şimdi bu resimleri yüklediğim dosyada 400 resim var ve silecem,güzellerini ve bana göre anlam ifade edenleri burada bıraktım.Tüm sezonun resimleri çok yer kaplıyor böyle seçip hepsini temizlemeyi düşünüyorum.Hem kaybolmaz hemde bilgisayar rahatlar.Duan için sağolasın,Allah herkesin kabine göre versin.